Az előző évhez képest 1,2 millióval, négy százalékkal többen jártak az olasz állami múzeumokban tavaly – jelentette a távirati iroda (képünkön a firenzei Uffizi Képtár).

A látogatók száma 44,5 millió főre emelkedett, a bevétel pedig még ennél is nagyobb mértékben nőtt, 12 százalékkal (18,5 millió euróval) 172 millió euróra (53 milliárd forint). Az adatokat Dario Franceschini kulturális miniszter közölte, aki a sikert az általa elindított új múzeumhasznosítási kezdeményezéseknek tulajdonítja. Tájékoztatása szerint a 2014-es évvel kezdődött hároméves időszak összesen hatmillióval több látogatót, valamint 45 millió euró többletbevételt hozott az olaszországi múzeumoknak.



