Rekordszámú látogató az olasz állami múzeumokban

Kultúra
  • 2017.01.09. - 02:14

Az előző évhez képest 1,2 millióval, négy százalékkal többen jártak az olasz állami múzeumokban tavaly – jelentette a távirati iroda (képünkön a firenzei Uffizi Képtár).

uffizi-keptar
(Fotó: uffizi.org)

A látogatók száma 44,5 millió főre emelkedett, a bevétel pedig még ennél is nagyobb mértékben nőtt, 12 százalékkal (18,5 millió euróval) 172 millió euróra (53 milliárd forint). Az adatokat Dario Franceschini kulturális miniszter közölte, aki a sikert az általa elindított új múzeumhasznosítási kezdeményezéseknek tulajdonítja. Tájékoztatása szerint a 2014-es évvel kezdődött hároméves időszak összesen hatmillióval több látogatót, valamint 45 millió euró többletbevételt hozott az olaszországi múzeumoknak.

Reklám