A rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból több mint 27 milliárd forintot csoportosít át a kormány – derült ki a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból.
Mint a közleményből látható, a keretből az építőipari ágazat technológiai korszerűsítésére, hatékonyságának növelésére nyolcmilliárd, a nemzeti infokommunikációs stratégia végrehajtásához kapcsolódó feladatokra 1,1 milliárd, a felvidéki gazdaságfejlesztési stratégia támogatására mintegy négymilliárd, az Országos Mentőszolgálat beruházásaira 1,7 milliárd, valamint az állami tulajdoni részesedések növekedését eredményező kiadásokra 1,7 milliárd forintot szán a kormányzat, más, kisebb összegű átcsoportosítások mellett. Mint ismert: Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter januárban jelentette be az építőipari cégek technológiai korszerűsítését támogató pályázat elindulását is, melyre a kormány húszmilliárd forintos forrást biztosít.



