Nincs japán bocsánatkérés Pearl Harborért

Külföld
  • 2016.12.07. - 00:36

Nem fog bocsánatot kérni Abe Sindzó japán kormányfő (képünkön) a december végén esedékes Pearl Harbor-i látogatásán az amerikai csendes-óceáni flotta ellen hetvenöt évvel ezelőtt elkövetett légitámadásért, a vizit egyedüli célja a megemlékezés az áldozatokról – közölte tegnap Szuga Josihide japán kormányszóvivő.

Shinzo
(Fotó: Reuters/Mariana Bazo)

A Barack Obama amerikai elnökkel közösen tervezett látogatás a megbékélés jele, és azt mutatja a jövő nemzedékeinek, hogy nem szabad megismétlődnie a háború borzalmainak és a szenvedésnek – tette hozzá a szóvivő. Abe Sindzó hétfőn jelentette be, hogy a történelem első japán kormányfőjeként felkeresi a Hawaii szigetén található Pearl Harbort.

Reklám