Most az ukránok veszítettek el egy olimpiai érmet

Sport
  • 2017.03.03. - 00:35

Megbukott a doppingvizsgálaton, ezért megfosztotta a 2008-as pekingi játékokon szerzett bronzérmétől Viktorija Terescsuk ukrán öttusázót a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB).

Prokopenko
(Fotó: Reuters/Jeremy Lee)

A világszövetség közlése szerint a 35 éves versenyző mintájának újraelemzésekor az anabolikus szteroidok közé tartozó turinabolra bukkantak. A 2011-ben világbajnok Terescsukot további szankciókkal sújtják, a nemzetközi szövetség valószínűleg eltiltja majd. A pekingi bronzérmet várhatóan az eredetileg negyedik fehérorosz Anasztaszija Prokopenko (képünkön) kapja. A 2008-as és 2012-es olimpia doppingmintáinak újraelemzése során eddig több mint száz sportoló bukott meg.

Reklám