Külföldön is jelentős az igény a minőségi, Magyarországon termett gombára

Technológiai fejlesztések előtt

Gazdaság
  • 2018.11.06. - 03:33

Nagy a nemzetközi kereslet a minőségi magyar gomba iránt, a jelenlegi termés duplájára is igény lenne az exportpiacon, de ehhez komoly technológiai fejlesztések szükségesek – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

A magyarországi gombatermesztés a 2008-as 18 ezer tonnáról több mint harmincezer tonnára nőtt: a megtermelt gomba kilencven százaléka csiperke, hét-nyolc százaléka laskagomba, ezek csaknem hatvan százaléka exportra megy. A NAK szerint a magyar termesztés a belföldi igényeket kielégíti, de az exportigény miatt akár a duplájára is lehetne növelni. Az egy főre jutó gombafogyasztás Magyarországon alacsony, 1–1,5 kilogramm évente, de az elmúlt egy-két évben lassú növekedést mutat. A jelentésből kiderül az is, hogy a Budapesti Nagybani Piacon a gomba termelői ára 2018 első negyvenegy hetében emelkedett az előző évihez képest.

Reklám