Korlátozás a bécsi vásárba tartó turistabuszokra

Kontingens

Krónika
  • 2017.12.05. - 03:00

Ismét korlátozza az osztrák főváros szombatonként a karácsonyi vásárba érkező turistabuszokat. A belvárosba csak speciális kártya kiváltásával hajthatnak be az autóbuszok, a kontingens minden alkalommal maximum háromszáz lehet.

Az előttünk álló három adventi szombaton reggel hat és este nyolc óra között az engedéllyel nem rendelkező autóbuszok nem hajthatnak be az első, a hatodik, a hetedik, nyolcadik és kilencedik kerületbe – írja az Orf.at. A korlátozásokat azért vezették be, mert szombaton van a legnagyobb forgalom a híres bécsi karácsonyi vásáron, és értelemszerűen ekkor vannak a legnagyobb dugók is. Az intézkedés további célja, hogy a bécsi polgárok határozott kérésére ily módon csökkentsék a város levegőjének szennyezettségét.

Reklám