Nem kezdődött jól az év a Győri Audi ETO brazil-magyar világklasszisa, Eduarda Amorim számára, aki a női kézilabda bajnokságban az FTC elleni szerdai rangadó második percében bokasérülést szenvedett.
„A fizikális RTG és ultrahang vizsgálat alapján Amorimnál konzervatív kezelést igénylő külbokaszalag-sérülést állapítottunk meg – nyilatkozta Balogh Péter, a Győr csapatorvosa. – Korai fizikoterápiás kezelését már a napokban gipszrögzítés mellett megkezdjük. A várható kényszerpihenő öt-hat hét lehet”. A férfi kézilabda világbajnokság előtt váratlanul a Veszprém válogatott játékosa, Nagy László bejelentette nyári visszavonulását. A 37 éves jobbátlövő a TV2 I/I című műsorában elmondta: „Nyáron lejár a szerződésem, és azzal szerintem be is fejezem az aktív kézilabdát” – de hozzátette, elképzelhető a folytatás, és nem zárja ki, hogy segíthet még a válogatottnak is az olimpiai kvalifikáció során, ám a jelenlegi terve az, hogy idén nyáron abbahagyja a játékot. Nagy László 1999-ben a Pick Szeged játékosaként mutatkozott be a magyar válogatottban, majd a Barcelonához igazolt. Három évig (2009 és 2012 között) nem lépett pályára nemzeti színekben, de a londoni olimpia előtt Veszprémbe szerződött, és azóta ismét ő volt a csapatkapitány. A jövő héten kezdődő, német–dán közös rendezésű világbajnokságra készülő keretnek is tagja.



