Győrben és Eszéken is tárlat nyílik Mátyás királyról

Corvinák és a reneszánsz kora

Kultúra
  • 2018.05.18. - 02:30

Kiállítás nyílik, előadások hangzanak el és dokumentumfilmet is levetítenek a Mátyás-emlékév részeként ma Győrben, az Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár épületében.

A Magyarság Háza szervezésében délelőtt 10 órától Az újraálmodott Róma – Mátyás király emlékezete címmel rendezett tárlat és könyv bemutatása várja az érdeklődőket, 11 órától pedig a Győri Corvináról és a reneszánszról tart előadást Mikó Árpád, az MTA Művészettörténeti Intézetének igazgatója és Kiss Erika, a Nemzeti Múzeum munkatársa. A programot az azonos című rövid dokumentumfilm vetítése zárja. Szintén az emlékév részeként, május 22-én Eszéken, a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központban nyílik meg a Mátyás király – Mecénás és katona című tárlat, amely június 15-ig látható.

Reklám