Az ország jövő évi költségvetése megnyugtatóan biztosítja, hogy az önkormányzatok emelkedő színvonalon tudják ellátni feladatukat – jelentette ki Egerben Berczik Ábel, a Nemzetgazdasági Minisztérium kincstárért felelős helyettes államtitkára tegnap, a Magyar Államkincstár XVIII. Önkormányzati Költségvetési és Adókonferenciájának sajtótájékoztatóján.
Kiemelte: a helyhatóságok jövőre az ideit több mint tíz százalékkal meghaladó, mintegy 705 milliárd forintos állami költségvetési támogatásra számíthatnak. Ezen belül, a kormány legfőbb irányelveit követve, legjobban a családok támogatására fordítható összeg emelkedik – tette hozzá a távirati iroda beszámolója szerint. Dancsó József, a Magyar Államkincstár elnöke a tájékoztatón arról beszélt, az immár két évtizedes múltra visszatekintő önkormányzati költségvetési- és adókonferenciák a szabályváltozások megismerése mellett a szakmai tapasztalatcsere legfontosabb fórumai.



