Az atomerőmű két új blokkja 2026-ban és 2027-ben áll majd kereskedelmi üzembe

Villamosenergia-igény

Gazdaság
  • 2018.03.01. - 03:26

Szakmai támogatást nyújt a Paks II.-beruházás megvalósítása során a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) – közölte tegnap Bécsben Süli János, a paksi atomerőmű két új blokkjának megvalósításáért felelős tárca nélküli miniszter, miután az ügynökség székházában megbeszélést folytatott Yukiya Amanóval, a szervezet főigazgatójával – adta hírül a távirati iroda.

A beruházásról szólva elmondta, a tervek szerint a felvonulási épületek építése az idén megkezdődik, a reaktorok kivitelezése 2020-ban indul, és az atomerőmű két új blokkja 2026-ban és 2027-ben áll majd kereskedelmi üzembe. Süli János hangsúlyozta, az ország villamosenergia-igényének átlagosan a harminc százalékát importból fedezi, s ez a hideg idő miatt a napokban 40-45 százalékra ugrott. Hazánk legnagyobb naperőművét építi meg a Magyar Villamos Művek (MVM) Csoport Felsőzsolca határában, s a kilencmilliárd forintba kerülő, évi 20,7 gigawattóra áram termelésére képes létesítmény alapkövét tegnap helyezték el.

Reklám