Arséne Wenger ma az Atlético Madrid elleni labdarúgó Európa-liga elődöntő visszavágóján pályafutása 250. európai kupamérkőzésén ül majd a kispadon.
Ahhoz, hogy biztosan legyen 251. is, csapatának túl kell jutnia Diego Simeone legénységén. Nem lesz könnyű, a spanyolok Londonban 1–1-es döntetlent értek el. Madridban egyébként is különleges bravúrnak számítana az Arsenal győzelme, ugyanis a nemrég átadott Estadio Metropolitanóban január óta még csak gólt sem tudtak rúgni az ellenfelek az Atlético Madridnak. A másik ágon az RB Salzburg az Olympique Marseille
ellen 0–2-es állásról kezd. Az osztrákok bízhatnak a hazai pályában, ugyanis 2016 novembere
óta nem kaptak ki saját közönségük előtt, igaz, ezúttal legalább két gól kell a továbbjutásukhoz.
A döntőt május 16-án Lyonban rendezik.



