Alig néhány évtized maradt a világot fenyegető vízválság megelőzésére – mondta tegnap Londonban Áder János magyar államfő a Financial Times című londoni gazdasági napilap által szervezett nemzetközi vízügyi konferencia – FT Water Summit – szakértőkből és iparági képviselőkből álló közönsége előtt.

A köztársasági elnök kiemelte: a Világbank és a Víz Világtanács becslései szerint legfeljebb húsz év van a globális vízválság megelőzésére, és ehhez évi hatszázmilliárd dollárra lenne szükség. Áder János egy másik elemzésre is felhívta a figyelmet, amely szerint a világ népességének több mint kétharmada – négymilliárd ember – évente legalább egy hónapig valamilyen mértékű vízhiányban szenved.



