A Magyar Nemzet március 31-én megjelent Quaestor-üggyel kapcsolatos újabb cikke is alkalmas a közvélemény félretájékoztatására – közölte a Fővárosi Főügyészség. A lap „Hol a lé? – Hasznot húznak a Quaestor- bukásból” című cikke szerint a Quaestor legértékesebb elemét nem helyezték zár alá, hiába kérték a károsultak, sőt még maga T. Csaba is a bíróságtól.
Ezzel szemben a tények – ahogyan azt a főügyészség egy korábbi, 2016 novemberében kiadott sajtóközleményében már kifejtette –, T. Csaba a nyomozás során nem indítványozta a Quaestor csoport vagyonelemeinek zár alá vételét, a főügyészség azonban igen. A Quaestor cégvagyonnak a zár alá nem vett része a felszámolási és végelszámolási eljárások keretében a sértettek minél gyorsabb és teljesebb – büntetőeljárás menetétől független – kielégítésének igényét szolgálta. A Magyar Nemzet 2018. március 31-i cikkében továbbá T. Csaba vádlott vallomására hivatkozva állítja, hogy a tervezett DunaCity beruházás értéke 300 milliárd forint volt, így csak ebből az egyetlen vagyonelemből kártalanítani lehetett volna az összes Quaestor-károsultat. A felszámoló ezért jóval a valós ár alatt hirdette meg 28 milliárd forintért. Ezzel szemben a rendelkezésre álló okirati bizonyítékok, és tanúvallomás szerint egymilliárd euró összegbe, azaz 300 milliárd forintba a teljes (!) beruházás került volna. A DunaCity Kft. tulajdonát képező ingatlanok 2012-ben 14 milliárd forintos, míg 2014-ben 15,7 milliárd forintos értéken szerepeltek.



