A digitális gazdasággal járó kihívásokat, a kriptodevizák szabályozásának és az olyan internetes vállalatok, mint a Google vagy a Facebook adózásának kérdéseit tekintik át a világ tizenkilenc legnagyobb gazdaságát és az Európai Uniót tömörítő G20-csoport pénzügyminiszterei tegnap kezdődött kétnapos tanácskozásukon Buenos Airesben.
Német és francia források jelezték, hogy az euróövezet két legnagyobb gazdasága nemzetközi fellépést szorgalmaz a digitális vállalatok szigorúbb adóztatásáért. Az Európai Bizottság azt tervezi, hogy háromszázalékos adót vet ki az érintett vállalatok jövedelmére, amiből évente mintegy ötmilliárd euró bevétele lenne. A tavalyi 3,7 százalék után idén 3,9 százalékra gyorsulhat a világgazdaság növekedésének üteme.



