Washington a szíriai tűzszünet betartatására szólította fel Moszkvát

Az ENSZ BT szombaton azért rendelt el fegyvernyugvást, hogy a humanitárius szervezetek bejuthassanak az ostromlott Kelet-Gútába

Külföld
  • 2018.02.27. - 07:49

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa által elrendelt tűzszünet betartatására szólította Moszkvát fel helyi idő szerint hétfőn Heather Nauert, az amerikai külügyminisztérium szóvivője.

Nauert a Twitteren azt írta, hogy az ENSZ által elrendelt tűzszünet ellenére Damaszkusz orosz és iráni szövetségeseivel továbbra is támadja Kelet-Gútát. "Oroszországnak megvan a kellő befolyása, hogy véget vessen ezeknek a műveleteknek, ha úgy dönt, hogy eleget tesz az ENSZ tűzszünetével kapcsolatos kötelezettségének" - húzta alá a szóvivő a közösségi oldalon. Nauert a hadműveletek azonnali leállítását követelte, és azt, hogy a humanitárius szervezetek bejuthassanak az ostrom alatt álló övezetbe.

Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter korábban tudatta, hogy keddtől Moszkva minden nap 9 és 14 óra között humanitárius tűzszünetet rendel el Kelet-Gútában.

Kelet-Gútában több mint egy hete korábban példátlan intenzitású offenzívába kezdtek a kormányerők. A térség az utolsó terület Damaszkusz közelében, amely a kormánnyal szembehelyezkedő szervezetek kezén van. A főváros melletti Kelet-Gútában mintegy 400 ezer ember él ostromgyűrűbe zárva. Az ENSZ BT szombaton elfogadott határozatában azonnali hatállyal 30 napos tűzszünet kihirdetését követelte.

Reklám