Vizsgálat szennyezett tejtermékek miatt

Szándékosság feltételezhető

Gazdaság
  • 2018.05.14. - 01:23

Vizsgálatot indított a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szennyezett tejtermékek miatt, mert egyes üzletláncok bizonyos UHT-termékeit szándékosan szennyezhette valaki – jelezte az MTI-nek szombaton a Nébih.

Több üzletlánc csomagolt termékei esetében érkezett bejelentés az ügyfélszolgálatra arról, hogy feltehe­tően gazdasági kár okozása miatt szennyezés történhetett. Az érintett üzletláncok, a Nébih és a nyomozóhatóság között folyamatos a kapcsolattartás – jelezte a hivatal. Hozzátette: a szennyezéssel esetlegesen érintett termékeket az élelmiszer-vállalkozások azonnal visszahívták a forgalomból. Az ügyben a nyomozóhatósági vizsgálat folyamatban van, a Nébih addig, amíg a szándékosság nem zárható ki, a problémát súlyosnak tekinti. Felhívták a vásárlók figyelmét arra, hogy a tejtermékek esetében fokozottan figyeljenek a csomagolás sértetlenségére.
Reklám