Norvégiában a következő hónapban választásokat tartanak, amelynek nagy esélyese az ellenzéki Munkáspárt. Kormányra kerülésük esetén pedig drasztikus lépésekhez folyamodnának.
Norvégia a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet szerint Izland után a második legjobb vagyoni eloszlással rendelkezik azon kevés európai ország közül, ahol van explicit vagyonadó. A párt azt tervezi, hogy 0,85 százalékról 1,2 százalékra emeli az 1,45 millió koronánál nagyobb vagyonokra kivetett adót. Azért kritizálják a kormányt, mert az nem tudott munkahelyeket teremteni, pedig a foglalkoztatási ráta hatvankilencről hatvanhét százalékra süllyedt. A jelenlegi kormánypárt 2013-ban került hatalomra, mielőtt az olajár 2014-ben elkezdett összeomlani. A kormány jelentős részben arra kényszerült, hogy igyekezzen meggátolni egy mindent elsöprő recessziós hullámot. A jelenleg kormányzó jobbközép párt korábban egy százalékra csökkentette a vagyonadót, és ki is akarta vezetni azt, az elmúlt időszakban visszavettek a tervből, és inkább az átlagemberek adóinak csökkentését tűzték zászlajukra.



