Vettelé a pole pozíció, Hamilton harmadik

A 30 éves versenyzőnek ez az idei negyedik, pályafutása 50. pole pozíciója

Sport
  • 2017.10.28. - 21:43

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a Forma-1-es Mexikói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő indulhat majd az élről.

A 30 éves versenyzőnek ez az idei negyedik, pályafutása 50. pole pozíciója. Mellőle Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája startolhat.

A világbajnoki pontversenyben vezető, negyedik vb-címére hajtó Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője harmadik lett az időmérő edzésen, de neki elég akár ötödikként is célba érnie a futamon a végső siker bebiztosításához.

Kiváló köridőt ért el a kvalifikáción a francia Esteban Ocon (Force India), aki az egyik Red Bullt, Daniel Ricciardót megelőzve a hatodik rajthelyet szerezte meg, miközben csapattársa, a hazai közönség előtt szereplő Sergio Perez csak tizedik lett.

Ezt a hétvégét sem úszta meg rajtbüntetés nélkül a McLaren két versenyzője, a spanyol Fernando Alonso és a belga Stoffel Vandoorne. Előbbit 20, utóbbit pedig 35 hellyel sorolták hátrébb, így mindketten a mezőny végéről rajtolnak majd.

A 71 körös Mexikói Nagydíj vasárnap - magyar idő szerint - 20 órakor rajtol el.

Reklám