A kormány iparfejlesztési törekvései között kiemelt szerep jut az egészségiparnak, amely a magyar gazdaság egyik kitörési pontja - jelentette ki a nemzetgazdasági miniszter pénteken Budapesten a 77 Elektronika Kft. Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Központjának átadó ünnepségén.

Zettwitz Sándor arról is beszélt, hogy a vállalatnál most mérlegelik a kínai terjeszkedés lehetőségét, mert így olyan piac is elérhetővé válna a cég számára, amelyen termékeit eddig nem tudták megvenni. Jelezte: a cég fejlesztő mérnökei folyamatosan végzik az innovációs tevékenységet, már a laboratórium egy chipben elnevezésű új technológia fejlesztésén dolgoznak.
Ez az orvosdiagnosztikai műszer gyors kiértékelésre lesz alkalmas akár a betegágy mellett is. A szóban forgó technológia - amelynek fejlesztési munkájában egyetemek is részt vesznek - 4-5 év múlva kerülhet tömeggyártásba. Ez várhatóan ugrásszerűen növeli majd a 77 Elektronika Kft. akkori árbevételét. De addig is most fejleszti a cég 1,1 milliárd forintért a vállalat balatonfüredi telephelyét, ami 30 új munkahelyet is jelent a cégnél - mondta az ügyvezető-tulajdonos.



