Varga Mihály: A kitelepített svábok magukkal vitték magyarságukat

A Németországba kitelepítettek halálukig kettős identitásúak maradtak, őrizték és ápolták kapcsolataikat Magyarországgal - fogalmazott a miniszter

Belföld
  • 2019.01.27. - 12:04

A második világháború után Magyarországról elűzött svábok magukkal vitték német földre magyarságukat is - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter, a II. és III. kerület fideszes országgyűlési képviselője a német ajkú lakosság kitelepítésének emléknapja alkalmából tartott megemlékezésen vasárnap Békásmegyeren.

varga német kitelepítés
Reklám