A jövőben is köthetnének akár kétéves hűségidővel is előfizetői szerződéseket a társaságok. Ahogy az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága által tegnap elfogadott módosítás fogalmaz, ilyen megállapodás az előfizető kérésére jöhet létre, ha a szerződéssel készüléket is vásárol az ügyfél.
Az elektronikus hírközlésről szóló törvényt átíró előterjesztéshez a bizottság által elfogadott módosítás azt is kimondja, hogy az ilyen formában két évre kötött szerződés havidíja, ha abból levonják a készülék törlesztőrészletét, nem lehet magasabb az azonos tartalmú egyéves szerződésekénél. A szerződés lejártakor a szolgáltató köteles ingyen kártyafüggetleníteni a készüléket. A hűségidő lejártakor a szerződés automatikusan határozatlan idejűvé válik, ám a felek azt megszüntethetik, a szolgáltatónak pedig a hűségidő lejártát megelőző három hónapban háromszor kell tájékoztatnia az ügyfelet a várható változásokról – írta a távirati iroda. A módosítás azt is garantálja, hogy a szolgáltató ilyenkor nem kínálhat kedvezőtlenebb feltételeket.