Utóellenőrzést végzett a számvevőszék

Gazdaság
  • 2016.06.17. - 03:47

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) befejezte a társadalombiztosítási alapok ellenőrzését, és hiányosságokat, késedelmet tárt fel a Nemzetgazdasági Minisztériumnál (NGM) és az Emberi Erőforrások Minisztériumánál (Emmi) – jelentette tegnap a távirati iroda.

Az ÁSZ 2012-ben értékelte az ellátások és szolgáltatások rendjében alkalmazott rendszerek működését, az akkor feltárt hiányosságok megszüntetésére az ÁSZ az NGM és az Emmi részére két-két javaslatot fogalmazott meg. Az utóellenőrzés a javaslatok hasznosítására elkészített intézkedési tervek végrehajtását értékelte. Az ÁSZ levéllel fordult a nemzetgazdasági miniszterhez a végre nem hajtott feladatok, az emberi erőforrások miniszteréhez az intézkedések határidőn belüli megvalósítását biztosító kontrollok működése miatt.

Reklám