Űrből érkezett erős jel borzolja a tudósok idegeit

Nem zárják ki a földönkívüli üzenet lehetőségét

Krónika
  • 2016.08.30. - 15:19

A Centauri Dreams nyilvánosságra hozta, hogy tavaly erős jelet észleltek orosz tudósok a Földtől 95 fényévre fekvő a Hercules konstellációból.

A Centauri Dreams szerint a jel lehet csak puszta rádióinterferencia, vagy valamilyen természeti jelenség is.

Senki nem állítja, hogy a jel földönkívüli civilizáció műve, de mindenképpen megéri jobban tanulmányozni – mondta Paul Gilsten, a Centauri Dreams című szakportál szerkesztője, aki szerint ezért szükséges folyamatosan figyelni a jel forrását, a Hercules konstellációt. Ez egy Naphoz hasonló csillag, amely a Földtől 95 fényévre fekszik.

A 11 gigahertzes jelet a katonák által használt hullámhosszon detektálta még 2015-ben egy orosz teleszkóp. Az űrkutató-csapat vezetője azt mondta, hogy korai megállapítani, mit jelent és honnan jött.

A tudósok elképzelései szerint ha a jelet egy minden irányba sugározó, izotróp jeladóról küldték, egy fejlettebb civilizációról lehet szó. Ha viszont az antenna kizárólag a Naprendszer felé sugároz, akkor egy emberiséghez közeli civilizációról lehet szó.

Többek között ez a felfedezés is szóba kerül majd a szeptember 27-én rendezett Nemzetközi Csillagászati Kongresszuson.

Reklám