Ismét megfelelő minősítést kap, így végezhet teszteket az Orosz Doppingellenes Ügynökség (RUSADA).

Az ügy előzménye, hogy a WADA által megbízott kanadai jogászprofesszor, Richard McLaren vezette független vizsgálóbizottság az oroszok államilag támogatott, rendszerszintű doppingolását feltáró 2016-os jelentése szerint az orosz doppingellenőrző szervek 2011 és 2015 között 30 sportágban mintegy 1000 sportoló vizsgálati mintáját manipulálták, illetve pozitív teszteredményeket titkoltak el.
Az orosz sportolók a 2016-os riói nyári olimpián még elkerülték a teljes kizárást, az idei phjongcshangi téli játékokról ugyanakkor már kitiltották az országot, és sportolóinak külön engedélyt kellett kérniük a szerepléshez. Aki pedig megkapta, az is csak semleges színekben vehetett részt a versenyeken.
Jurij Ganusz, a RUSADA főigazgatója üdvözölte a döntést, de hozzátette: még rengeteg munka vár rájuk, hogy a WADA elégedett legyen. Ahogy fogalmazott, tisztában vannak azzal, hogy meg kell felelniük a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség követelményeinek, de a mostani lépés pozitív jel a felfüggesztett orosz sportszervezeteknek, köztük az atlétikai szövetségnek és a paralimpiai bizottságnak is.



