Újabb szankciókat jelentett be az Egyesült Államok

A büntetőintézkedések az orosz szolgálatokat, a hírszerzést és több magánszemélyt is érintenek

Külföld
  • 2018.03.15. - 16:58

Az Egyesült Államok újabb szankciókat léptetett életbe csütörtökön  Oroszország ellen. 

Az amerikai pénzügyminisztérium közleménye szerint a szankcióval sújtottak között orosz személyek, vállalatok és szervezetek szerepelnek. 
Az új szankciók érintik az FSZB orosz szövetségi biztonsági szolgálatot, a GRU katonai hírszerző szolgálatot, a katonai hírszerzésnek dolgozó hat személyt, valamint további 19 oroszt és öt csoportot.
A pénzügyminisztériumi közlemény szerint az új szankciókat a 2016-os amerikai választásokba történt orosz beavatkozás, az amerikai infrastruktúra, energetikai és nukleáris létesítmények elleni orosz kibertámadások és Moszkva destabilizáló szerepe tette indokolttá.

Reklám