Lendületesen halad az új autóút építése Szombathely felé. A legújabb szakaszt szeptember elején birtokukba vehetik az autósok.
Az M85-ös és az M86-os további fejlesztéseivel 2016 őszére Győrtől – illetve az M1-es autópályától – Szombathelyig, 2018 tavaszára Sopronon át az országhatárig épül ki a gyorsforgalmi összeköttetés. A Szombathelyig épülő M86-os – mint ahogy az eddig elkészült M85-ös szakaszai – az Új Széchenyi-terv keretében valósul meg, 85 százalékban európai uniós, 15 százalékban hazai forrásból. Szombathely felé jelenleg is épül az új autóút, a Csornától Sopronig tartó szakasznak pedig már megkezdődött az előkészítése. Utóbbi azért került be a programba, mivel ebben az uniós ciklusban a megyei jogú városok bekapcsolása a gyorsforgalmiút-hálózatba, illetve a határok elérése a kiemelt kormányzati célok között szerepel. Ez a szakasz hazai költségvetési pénzből épül meg. A beruházás, az előzetes kalkulációk szerint, százmilliárd forintba kerül. Az első, mintegy hat kilométeres szakasz, a Csornát nyugatról elkerülő, kétszer kétsávos út 2017-ben lesz kész a tervek szerint. A 38 kilométeres Csorna–Vitnyéd–Pereszteg szakaszon az eredeti tervek szerint legkorábban csak 2020–2022-ben kezdődött volna az építkezés. A csornai elkerülő mellett a Pereszteg és Sopron-országhatár közötti 27 kilométer hosszú út építése kezdődhet meg a leghamarabb. Itt már elkészült a megvalósíthatósági és a környezetvédelmi tanulmány, valamint a Natura 2000-becslés. Folyamatban van a környezetvédelmi engedélyezési eljárás is.



