Újabb egymilliárd a gyermekétkeztetés feltételeinek javítására

Ötvenöt településen fejlesztenek

Belföld
  • 2015.07.22. - 18:16

A nemzetgazdasági miniszter döntött az önkormányzati tulajdonú óvodai gyermekétkeztetést szolgáló intézmények fejlesztésére, felújítására kiírt egymilliárd forint keretösszegű pályázatokról.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Cserépfalun tartott sajtótájékoztatóján Tállai András miniszterhelyettes elmondta: a pályázat legfőbb célja – a kapacitásbővítésen túl – a már működő konyhák infrastrukturális fejlesztése, akadálymentesítése, továbbá a korszerű táplálkozást segítő technológia kialakítása. Utóbbihoz az átlagosnál lényegesen magasabb, eszközbeszerzésre fordítandó támogatás igényelhető, tekintettel a modern táplálkozást segítő eszközök, gépek költségigényére – olvasható a tárca közleményében.

Az önkormányzatoknak vállalniuk kellett, hogy a környezetvédelmi szempontokat is érvényesítik – folytatta az államtitkár. Hozzátette: ötvenöt településen a rendelkezésre álló egy milliárd forintos keretösszegből a tárca első sorban azokat a beruházásokat támogatta, melyek szükségességét élelmiszerlánc felügyeleti szerv által kiállított szakvélemény és helyszíni jegyzőkönyv is alátámasztotta. Hangsúlyozta azt is, hogy fontos az állami szerepvállalás ott, ahol a létesítmény által kiszolgált óvodás gyermekek száma ezt indokolja. Előnyben részesültek az elbírálásnál azok a pályázatok, amelyek az energetikai korszerűsítéssel a mindennapi költségek optimalizálását tartották szem előtt.

Reklám