Új lehetőség a felhasználóknak az 5G-vel

Fejlesztés – frekvenciasáv-értékesítés

Gazdaság
  • 2018.09.26. - 00:49

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) stratégiájának része az 5G-szolgáltatásokhoz szükséges frekvenciák biztosítása a közeljövőben – mondta a hatóság elnöke tegnap Siófokon, az Internet Hungary 2018. konferencián, amelyen a Vodafone működés közben mutatta be az 5G-technológiát.

Karas Monika a kétnapos esemény megnyitóján bejelentette: az NMHH megkezdte a 2019 közepére tervezett frekvenciaértékesítés előkészítését, amelynek keretében elsődlegesen a hétszáz és a háromezer-négyszáz – háromezer-nyolcszáz mega­hertzes frekvenciasávokat kínálják majd fel a szolgáltatóknak – közölte az MTI. Közös érdeknek nevezte az 5G-hálózat bevezetését, amely sok új lehetőséget nyit a felhasználók előtt.
Reklám