A Nemzeti Választási Iroda (NVI) és a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) is megküldte javaslatait a kormánynak a népszavazási törvény módosítására, amelyre az NVI-nél február 23-án lezajlott, „kopaszos” botrány után kérte fel őket Orbán Viktor miniszterelnök.
Kiegészítésként az NVI javasolja, a kérdés benyújtásakor csatolandó támogatói választópolgári aláírások számát húszról legalább kétszázra emeljék. Az NVB több tagja fenntartaná a párhuzamossági moratóriumot, de azt nem a népszavazásra javasolt kérdés benyújtásának időpontjához kötné, hanem a jogerős hitelesítéshez. Ez lehetőséget biztosítana a párhuzamos aláírásgyűjtésre, és csak a gyűjtés során teremtene versenyhelyzetet a kezdeményezők között.



