„Tudni kell, mi az, amit hazánkért, a keresztény Magyarországért meg kell tenni”

Hős katonaorvosokra emlékeztek Budapesten

Belföld
  • 2017.11.03. - 19:03

Hős katonaorvosok tiszteletére tartott közös megemlékezést a Nemzeti Fórum Egyesület, a Honvédelmi Minisztérium és Józsefváros önkormányzata pénteken Budapesten, a magyar orvos hősi halottak emlékszobránál. 

lezsák-hőskatonaorvos576
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke koszorúz a Magyar Orvos Hősi Halottak emlékszobránál tartott megemlékezésen - MTI Fotó: Mónus Márton

Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Nemzeti Fórum Egyesület elnöke köszöntőjében kiemelte: azon orvosokra, egészségügyi dolgozókra emlékeznek, akik a bajban önfeláldozóan, életük kockáztatásával is mentették az embereket.

A fideszes képviselő a VIII. kerületben, az Üllői úton lévő szobornál arról beszélt, hogy már nemcsak a szobornak, hanem az itt tartott megemlékező ünnepségeknek is - 2009 óta íródó - története van. Bármennyire is nagy a zaj, a politikai zaj, s "körülöttünk Európában a csatazaj", nekünk jól kell érzékelni a veszélyeket, s tudni "kell, mi az, amit hazánkért, a keresztény Magyarországért meg kell tenni" - mondta a kormánypárti politikus.

hősi katonaorvosok
A beszédek után a hős magyar orvosok életmentő munkájának és hősi önfeláldozásának elismerésére felállított józsefvárosi katonaorvosi emlékműnél koszorút helyezett el mások mellett Lezsák Sándor, Németh Szilárd, Kun Szabó István és Sára Botond (Fidesz-KDNP), Józsefváros alpolgármestere.
Reklám