Trump a kongresszust okolja Oroszország és az Egyesült Államok rossz viszonyáért

Az amerikai elnök szerint a két ország kapcsolata történelmi mélyponton van

Külföld
  • 2017.08.03. - 17:35

Donald Trump amerikai elnök a kongresszust okolta a szerinte "nagyon veszélyes" viszonyért Oroszországgal. 

Az elnök csütörtöki Twitter-bejegyzésében úgy vélekedett, hogy az amerikai-orosz viszony "minden idők legalacsonyabb és  egyben nagyon veszélyes" szintjén van. 
"Megköszönhetik ezt a kongresszusnak, ugyanazoknak az embereknek, akik még egészségbiztosítást sem tudtak adni nekünk" - tette hozzá. 

A mikroblog-bejegyzést Donald Trump egy nappal azután tette közzé, hogy aláírta a múlt héten a kongresszus által elsöprő többséggel megszavazott törvénycsomagot, amely új szankciókkal sújtja Oroszországot, valamint Iránt és Észak-Koreát és amely egyúttal korlátozza az elnöki hatalmat is. 

Trump szerdán aláírta ugyan a törvénycsomagot, de utána közleményben kifejtette:  ezt csupán "a nemzeti egység érdekében" tette, a törvénycsomagot "hibásnak" minősítette és kilátásba helyezte, hogy alkotmányos jogaival összhangban álló intézkedéseket hoz majd. A közleményben azt hangoztatta, hogy pártfogolja Irán és Észak-Korea megbüntetését, ám nem tett említést az Oroszország elleni szankciókról. 

Megerősítette ugyanakkor, hogy az Egyesült Államok "nem tűr el beavatkozást a demokratikus folyamataiba".

Reklám