Trócsányi László: Ne rakjuk múzeumba a szuverenitás fogalmát!

„Nem adtunk át minden hatáskört”

Belföld
  • 2016.04.15. - 10:05

A szuverenitás fogalma nem elavult fogalom, azt nem kell múzeumba tenni - mondta az igazságügyi miniszter.

Trócsányi László – az M1-en elemezve a szuverenitás fogalmát, annak fejlődését - azt mondta, a szuverenitásnak nagy jelentősége van a 21. században is.

Jelezte, az Európai Unióba történő belépéssel nem „adtunk át” minden hatáskört, vannak olyan kérdések, például a migráns- és bevándorláspolitika, amelyek egy részében Magyarország saját hatáskörben szeretne dönteni. Az államoknak meg kell hagyni a jogot, hogy önállóan hozzanak döntéseket - tette hozzá a miniszter.

Reklám