Folytatja az egyeztetéseket a Népszabadság újraindításáról a lap és a kiadója – közölte a tulajdonos Mediaworks tegnap az MTI-vel.
Ismert, hogy a Mediaworks szombaton jelentette be a megjelentetés felfüggesztését. A napilap tegnap sem jelent meg, és az online felülete sem volt elérhető. A kiadó a döntését közleményében azzal indokolta, a lap példányszáma az elmúlt tíz évben 74 százalékkal, azaz százezer példányt meghaladó mértékben csökkent, így az 2007 óta több mint ötmilliárd forint veszteséget termelt, és idén is jelentős veszteséget halmozott fel.
Margarítisz Szkínász, az Európai Bizottság szóvivője közölte: a bizottság aggodalmát fejezte ki a lap felfüggesztése miatt.



