Folytatódnak a Márai Sándor-estek a budapesti Jókai Anna Szalonban, ahol június végéig négy alkalommal várják az érdeklődőket Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész előadásain.
Az MTI jelentése szerint Nagy Gábor Tamás, Budavár polgármestere a tegnapi sajtótájékoztatón elmondta: Márai 1920 után, miután nem térhetett vissza szülővárosába, Kassára, Krisztinavárosban talált új otthonra. Mint fogalmazott, a Mikó utca sarkán emléktábla és szobor emlékezteti a járókelőket egykori lakhelyére. Kiemelte, idén ünnepeljük halálának harmincadik évfordulóját, az író 1989. február 21-én halt meg San Diegóban. Elmondta azt is, hogy a Krisztina térre költöző művelődési ház Márai Sándor nevét viseli majd. A kulturális központban egy emlékszoba kialakítását is tervezik, amely az első hazai állandó emlékhelye lesz. A sajtótájékoztató után az író halálhoz fűződő viszonyáról tartottak előadást.