Tovább gyűjti a kormánypárt az aláírásokat

Belföld
  • 2015.12.02. - 02:34

Online és print sajtóhirdetésekben, valamint közterületi reklámokon buzdítja az embereket a Fidesz arra, hogy írják alá a kötelező betelepítési kvóta elleni íveket – közölte Halász János, a kormánypárti képviselőcsoport szóvivője tegnap. Elmondta: a Védjük meg az országot! szlogent tartalmazó hirdetésekkel a következő napokban lehet találkozni.

A szóvivő jelezte, hogy noha a Törökországból behozni tervezett négyszázezer bevándorló elosztásában Magyarországnak nem kell részt vállalnia, a kötelező kvóta veszélye fennáll, a Juncker-képlet él. Kifejtette: az érvényes szerződések szerint nincs jogalap a kvóta bevezetésére, nem oldja meg a helyzetet – sőt meghívót jelent –, fokozza a terrorveszélyt, a bűnözést, veszélyezteti a kultúrát, és alapjaiban formálhatja át Európa gazdaságát. Elmondta, a Fidesz folytatja az aláírásgyűjtést, amíg az EU nem vonja vissza törvénytelen és rossz döntését. Az emberek támogatják a határok megvédését és azt, hogy nem lehet mindenkit ellenőrizetlenül beengedni. Az aláírások száma a hét végén meghaladta az egymilliót – közölte.

Halász János az Európai Humanista Föderáció kezdeményezéséről is beszélt. A Magyarország bevándorlás­politikája elleni aláírásgyűjtés lehetővé tételét Brüsszel bosszújaként értékelte, szerinte az eljárás, a téma, és a magyar biztos kihagyása ezt jelzi. A bosszú okaként a Magyarország által a migránsválságban járt utat fel­tételezte.

Reklám