Tovább erősödnek a kazah-magyar gazdasági kapcsolatok

Varga Mihály Asztanában tárgyalt

Gazdaság
  • 2017.06.09. - 12:59

A kazah-magyar gazdasági kapcsolatok további erősítéséről tárgyalt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pénteken Asztanában, Kazahsztán fővárosában.

A nemzetgazdasági tárca vezetője az asztanai szakvilágkiállítás, illetve az ott nyíló magyar pavilon szombati megnyitására érkezett a kazah fővárosba.

Varga Mihály magyar újságíróknak elmondta: kazah kollégájával, Timur Szulejmenov gazdasági miniszterrel előkészítették a kormányközi vegyes bizottság munkáját, amelynek következő ülése 2018-ban lesz Budapesten. Szeretnék folytatni a tavaly elért külgazdasági fejlődést, és keresik azokat a lehetőségeket, amelyek ezt segíthetik. Tavaly 16 százalékkal bővült a magyar-kazah külkereskedelmi forgalom, idén pedig az első három hónapban mintegy 30 százalékkal nőtt az elsőző év azonos időszakához képest - ismertette.

varga lead
Reklám