Több tucatnyi menekült civilt robbantott fel az Iszlám Állam

A kelet-szíriai merényletben tizenkét gyerek is életét vesztette

Külföld
  • 2017.11.17. - 19:21

Legalább huszonhatan meghaltak az Iszlám Állam terrorszervezetnek tulajdonított, otthonaikból elmenekült polgári személyek ellen elkövetett merényletben Deir-ez-Zór tartományban - közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű aktivista szervezet.

Az áldozatok között tizenkét gyermek van. A gépkocsiba rejtett pokolgépet a menekültek gyűjtőhelyén hozták működésbe a kelet-szíriai tartományban, ahol a dzsihadisták egyre több területet veszítettek el az előrenyomuló kormányerők és az Egyesült Államok vezette szövetség támogatta Szíriai Demokratikus Erők (SDF) kurd és arab harcosai offenzívái következtében. 
"Több tucatnyian megsebesültek, és a halálos áldozatok száma még nőhet, mert több sebesültnek súlyos az állapota" - mondta el a londoni székhelyű OSDH vezetője, Rámi Abder-Rahmán.
A menekültek a szomszédos északkelet-szíriai Haszake tartományba tartottak, ahol kurdok lakta területen táborokat létesítettek számukra - mondta el Abder-Rahmán,
A menekülteket az FDS egyik ellenőrző pontjánál érte a támadás.
A 2014-ben jelentős szíriai és iraki területeket elfoglaló IÁ "kalifátusa" idén a két szomszédos országban indított számos offenzíva következtében összeomlott. Harcosai az Irakkal határos Deir-ez-Zór tartomány egy részébe vonultak vissza.
Számos polgári személy igyekszik elmenekülni az ostromlott területekről. 

Reklám