A damaszkuszi kormányerőknek több tonna vegyi fegyverük van - közölte szerdán újságírókkal az izraeli hadsereg egy magas rangú, névtelenül nyilatkozó tisztje.
Szavait a hadsereg szóvivője idézte a Reuters hírügynökségnek. Eszerint a tiszt azt mondta, hogy "néhány tonna vegyi fegyver maradt a Bassár el-Aszad szíriai elnök erőinek kezében".
Az izraeli sajtó is idézte a tájékoztatást adó tisztet, aki mintegy 3 tonnányira becsülte a szíriai kormányerőknél maradt készlet mennyiségét.




