Az illegális migrációban fokozottan érintett huszonkét önkormányzat támogatást kap rendkívüli költségeik fedezetére – mondta Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára az M1 csatorna reggeli műsorában.
Az önkormányzati államtitkár elmondta, a települések között 146 millió forintot osztottak szét. A legnagyobb összeg, amelyet egy önkormányzat kapott, negyvennégymillió forint volt. A forrást alapvetően közterület-fenntartásra, hulladékszállításra, szociális létesítményekre, időszakos illemhelyek kihelyezésére fordították – tette hozzá Pogácsás Tibor. A politikus tudatta azt is, az illegális migráció nyomán kialakult helyzethez a kis falvak „zárt közösségei” nem voltak hozzászokva, „biztonságérzetük jelentősen romlott”. Ezért sokan kérték térfigyelő rendszer kiépítését, illetve a meglévő bővítését. Ez hosszabb folyamat, de a munkálatok már ezen a téren is megkezdődtek – mondta Pogácsás.



