Több mint kétszeres túljelentkezés a juh- és kecsketartás fejlesztésére kiírt pályázatra

A Miniszterelnökség felfüggeszti a pályázatot

Gazdaság
  • 2017.01.17. - 11:16

A Miniszterelnökség a rendelkezésre álló forrás kimerülése miatt január 20-tól felfüggeszti a juh- és kecsketartó telepek korszerűsítésére kiírt pályázatot, ugyanis a közel 4 milliárd forint keretösszegű projektre eddig több mint 9 milliárd forint értékben nyújtottak be pályázatot az érintettek - közölte a tárca kedden az MTI-vel. 

A közleményben felidézték: a pályázatra a mezőgazdasági mikro-, kis- és közepes méretű termelővállalkozások 2016. május 20-tól kezdhették meg támogatási kérelmeik benyújtását. A közleményben felszólítják a juh- és kecsketartó gazdaságok versenyképességének javítását, a foglalkoztatottak számának növelését, valamint az új, innovatív és környezetbarát technológiák elterjesztését támogató pályázatra jelentkezőket, hogy részletesen tájékozódjanak a pályázati követelményekről és a pályázat felfüggesztését megelőzően gondoskodjanak a támogatási kérelem véglegesítéséről, illetve benyújtásáról.

A felfüggesztésről és a pályázati felhívás részleteiről a www.palyazat.gov.hu honlapon olvasható bővebb tájékoztatás.

Reklám