Több mint félezer migránst mentettek ki a spanyol hatóságok a Földközi-tengeren

Az Európába igyekvő embereket 12 csónakról emelték fedélzetre

Külföld
  • 2018.11.29. - 07:10

Ötszázhatvannégy migránst mentettek ki a Földközi-tengerről a spanyol hatóságok szerdán.

A spanyol mentőszolgálatok közlése szerint az Európába igyekvő embereket 12 csónakról emelték fedélzetre, és három holttestet találtak a vízben. A migránsokat az andalúziai Malaga, Almería és Motril kikötőibe szállították.

2018-ra Spanyolország vált a menekültek és a migránsok elsőszámú úti céljává: az ország az Európába érkező - a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) adatai szerint mintegy 106 ezer - menedékkérőknek mintegy a felét fogadta, megelőzve ezzel Görögországot, és Olaszországot.
    Az év elejétől november 24-ig csaknem 52 ezer ember érkezett tengeri úton Spanyolországba. A viszontagságos úton Európába legalább 1277 ember vesztette életét az IOM adatai szerint.

Reklám