Több mint 280 tonna tartós élelmiszer gyűlt össze az Élelmiszerbank felhívására

Az egyesület még karácsony előtt eljuttatja az adományokat a rászorulókhoz

Gazdaság
  • 2018.11.26. - 16:45

Országszerte több mint 120 településen, 200 helyszínen szervezte meg a hétvégén a Magyar Élelmiszerbank Egyesület hagyományos karácsonyi adománygyűjtő akcióját, amelynek keretében több mint 280 tonna tartós élelmiszer gyűlt össze a felajánlásoknak köszönhetően.

Az Egyesület mintegy 5 ezer önkéntesének segítségével csaknem 57 ezer élelmiszercsomagot állít össze, amelyeket a gyűjtés környékén elő nélkülözőkhöz juttatnak el még karácsony előtt - közölte a szervezet az MTI-vel.

Az idei élelmiszergyűjtés péntektől vasárnapig tartott, és az adományok mennyisége 17 százalékkal haladta meg a tavalyit. 

Az Aldi és a Tesco áruházlánc a felajánlásokat kiegészíti az összegyűjtött élelmiszerek értékének 20 százalékával pénzadomány formájában is, hogy ezzel is segítse az Élelmiszerbank működését, a nélkülözők ellátását.

Reklám