Több milliárd forint digitális fejlesztésre

Gazdaság
  • 2016.05.10. - 00:18

Ötmilliárd forintos keretösszeggel indul pályázat Közösségi internet-hozzáférési pontok fejlesztése, szolgáltatási portfóliójuk bővítése néven a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében – jelentette be tegnap Rákossy Balázs, az európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.

A pályázat célja az eMagyarország Központ, az eMagyarország Pontok (mint közösségi internet-hozzáférési pontok) és az ott dolgozó eTanácsadók eddiginél aktívabb és szélesebb szerepvállalásához szükséges erőforrások biztosítása. Az államtitkár hozzátette: az infokommunikációs készségek tudatos és támogatott fejlesztése pozitív hatással van a versenyképességre és a foglalkoztatottságra is, továbbá jelentősen hozzájárulhat a makrogazdasági növekedéshez. A pályázati felhívás szerint az elektronikus szolgáltatások nagyobb arányú igénybevétele elősegíti a hatékony állam kialakítását és a bürokrácia csökkentését, valamint ösztönzőleg hat a további fejlesztésekre.

Reklám