Bombát találtak építkezés közben szerdán Budapesten az Ötvenhatosok terén. Csütörtök délelőtt az elszállítás idejére néhány utcát lezárnak, és több házat, irodát kiürítenek a Dózsa György útnál - közölte a honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje.
A bombát időközben hatástalanították, az útzárakat feloldották, mindenki hazatérhet otthonába - tájékoztatta a honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.
Markovics Zita közölte: a 120 milliméter átmérőjű, éles, szovjet repeszromboló aknagránátból a gyújtószerkezetet kiszerelték és a helyszínen megsemmisítették, a bombát elszállították.



