Több házat kiürítenek a budapesti Ötvenhatosok terén talált bomba miatt

Hatástalanították a robbanószerkezetet, mindenki hazatérhet otthonába

Krónika
  • 2018.06.21. - 08:07

Bombát találtak építkezés közben szerdán Budapesten az Ötvenhatosok terén. Csütörtök délelőtt az elszállítás idejére néhány utcát lezárnak, és több házat, irodát kiürítenek a Dózsa György útnál - közölte a honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje.

A bombát időközben hatástalanították, az útzárakat feloldották, mindenki hazatérhet otthonába - tájékoztatta a honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.

Markovics Zita közölte: a 120 milliméter átmérőjű, éles, szovjet repeszromboló aknagránátból a gyújtószerkezetet kiszerelték és a helyszínen megsemmisítették, a bombát elszállították.

Reklám