Levélben fordult az Emberi Erőforrások Minisztériumához (Emmi) a Szerencsejátékosok Országos Érdekvédelmi Egyesülete, kérve, jelöljék meg azokat a feltételeket, amelyeknek megfelelve részt vehetnének a játékosok védelmét célzó kormányrendelet végrehajtásában.
Ismert, az említett jogszabályi módosítás, illetve a rendelet következtében jövő évtől az addiktológiai ellátásra kell fordítani a játékadó három százalékát. A jövő évi költségvetésben előirányzatként összességében mintegy negyvenkétmilliárd forinttal számol az államkassza, tehát jelentős összegről van szó. Csakhogy eddig nem derült ki, pontosan milyen formában lehet majd ezt felhasználni, a két érintett tárca vélhetőleg még egyeztet – vagy vitázik – az ügyben. A cél elvileg a játékfüggőséggel küzdők megsegítése, ahogy a vonatkozó kormányrendelet is az ő védelmüket célozza, rögzítve egyebek mellett: az adóhatóságnak nyilvántartást kell vezetnie a kaszinókból önkéntesen kizárt személyekről, a sérülékenynek minősülő játékosokról, ezzel összefüggésben éjjel-nappal telefonos szolgálatot kell fenntartania, továbbá a szerencsejáték-szervezőknek megfelelő módon tájékoztató kampányt kell intézniük az érintettek irányában. A szervezők ugyanis a társadalmi kockázatok „enyhítésében közvetlenül és folyamatosan közreműködnek, tevékenységüket társadalmi felelősségvállalás mellett végzik”.



