A tescós rablók büntetőperében rég elveszett dokumentumok kerültek elő, a hetedszer is első fokon tárgyalt büntetőper ezzel akár új irányt is vehet. A Fővárosi Törvényszék várhatóan hamarosan ismerteti a rejtélyes, korábban botrányt keltő iratokat.
Az ügyben jelenleg másodszor eljáró Fővárosi Törvényszék nemrég jelezte, hogy a dokumentumok előkerültek, a testület azonban nem tette nyilvánossá ennek körülményeit, és eddig nem részletezte a tartalmukat sem. Amenyiben újra bebizonyosodik, hogy az iratok hamisítványok, azokat nemcsak ki kell rekeszteni a bizonyítékok közül, hanem a jogszabály értelmében a bírónak feljelentést is kell tennie a történtek miatt. Az eljárás elsőrendű vádlottja, Süveges Péter tegnapi észrevételeiben hangsúlyozta, hogy az ügyben a fentieken kívül számos, a terheltek számára értékes mentő körülmény dokumentuma tűnt el, és a sorozatos hatósági jogsértéseknek eddig semmi következményük nem lett.
A bíróság tegnap meghallgatta a vád egyik koronatanúját is, aki vádalkuval került az ügybe. A korábban két gyilkosságért elítélt férfi azonban semmivel nem tudta alátámasztani a vádlottak bűnösségét igazoló állításait. A per holnap folytatódik.



