Az új tanévben az iskolagyümölcs-program 550 ezer, az iskolatejprogram 430 ezer diákra terjed ki – jelentette be tegnap Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.
Közölte, hogy a programok keretében 12,6 millió liter tejet és 48,8 millió adag gyümölcsöt kapnak a diákok a többféle gyümölcslé és tejtermék mellett. Európában hazánk biztosítja az iskolásoknak a legtöbb gyümölcsöt, az uniós átlag dupláját. Az egészséges életmód megerősítését fiatalon kell elkezdeni, amit a kormány az iskolai élelmiszerprogramokon túl más intézkedésekkel is támogat. Kiemelte, ezek közül az iskolai menzák, büfék és automaták kínálatának szabályozását, ami a sózott, cukrozott és adalékanyagokat tartalmazó készítmények helyett az itthon megtermelt tej, zöldség és gyümölcs megjelenését támogatja az iskolai étrendben.