Szijjártó Péter: Fenn kell tartani a magyar-horvát kereskedelmi forgalom lendületét

A drávaszögi gazdaságfejlesztési programra az idei és a tavalyi fél-félmilliárd forint után jövőre már egymilliárd forintot szánnak

Külföld
  • 2018.12.03. - 17:36

A magyar-horvát gazdasági együttműködésből egyértelműen profitál mindkét ország, ám vannak olyan területek, amelyeken még gyorsabban lehetne előrehaladni - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Zágrábban a közmédiának.

A tárcavezető - aki a hivatalos látogatáson Zágrábban tartózkodó Orbán Viktor miniszterelnök kíséretének tagja - kifejtette: a kereskedelmi forgalom tavaly meghaladta a 2 milliárd eurót, és e lendület fenntartása érdekében az Eximbank 420 millió eurós hitelkeretet nyitott azoknak a magyar vállalatoknak, amelyek beruházni akarnak Horvátországban.

Szijjártó Péter Zágrában
Reklám