Szeméremsértés és fiatal korúak személyi szabadságának megsértése volt a vád az ellen a hatvan éves nyíregyházi nevelőtanár ellen, akit múlt héten vett őrizetbe a rendőrség.
A férfira azután figyelt fel a rendőrség, hogy az egyik diáklány öngyilkossággal fenyegetőzött, majd a vele foglalkozó pszichológusnak bevallotta: egy nevelőtanár molesztálja őt, és több más diáktársát is - írta a hvg.hu az RTL Klub Híradójára hivatkozva.
A rendőrség szexuális kényszerítés miatt indított nyomozást az ügyben.
A nevelőtanárral szemben előzetes letartóztatást rendeltek el, a férfi azonban fellebbezett a döntés ellen.
A csatorna tudósítása szerint zaklatással vádolt tanár a szóban forgó Nyíregyházi Szakképzési Centrum igazgatójának testvére.



