Szent László király alakja azért fontos jelenleg is, mert irányt jelöl az "identitásválságban szenvedő" Európában - mondta Szilágyi Péter, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára Varsóban a tárca tájékoztatása szerint.
A helyettes államtitkár a Szent László nyomában címmel megrendezett nemzetközi tudományos konferencián szólalt fel a nap folyamán Varsóban, a Wyszynski bíboros-egyetemen.
Szilágyi Péter kiemelte: Szent László alakja szemben áll "a mai dekadens, önmaga kultúráját semmibe vevő, múltjával és jövőjével nem foglalkozó liberális nyugat-európai mentalitással". "Nagy királyunk öröksége a bátor cselekvőerő és a keresztényi szeretet értékvilága. Az önfeladással szemben az önvédelem. A parttalan multikulturalizmussal szemben a nemzeti büszkeség. Felelőtlenség helyett felelősségvállalás. Brüsszel helyett Visegrád" - mondta a helyettes államtitkár, aki szerint a közép-európaiakon és a visegrádiakon is múlik, mi lesz a kontinens jövője. "Szent László szilárd identitása, élete, munkássága ebben mutat számunkra irányt".
A helyettes államtitkár felidézte: Magyarország egyik legnagyobb tiszteletnek örvendő királya, Szent László 1040 körül Lengyelországban született. Elmondta: Magyarországon 2017-ben azzal a céllal hirdették meg a Szent László-évet, hogy a lovagkirály életműve és szellemi hagyatéka által még erősebbé tegyék a közép-európai összefogást. Örömét fejezte ki, hogy több lengyelországi helyszínen is voltak a Szent László-évhez kötődő programok - olvasható a Miniszterelnökség közleményében.



